Şirintepe Spor Merkezine Kavuştu!  
03.10.2016
1765
Yazı Boyutu: A- A+

Büyükşehir Belediyesi spora ve sporcuya verdiği desteği açtığı spor merkezleri ile sürdürmeye devam ediyor. Son olarak Şirintepe Mahallesi Bursa Caddesi üzerinde bulunan Şirintepe Spor Merkezi, gerçekleştirilen tören ile vatandaşların hizmetine sunuldu.

Büyükşehir Belediyesi spor merkezilerine bir yenisini daha ekledi. Şirintepe Mahallesi Bursa Caddesi üzerinde bulunan ‘Şirintepe Spor Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, belediye bürokratları, spor kulüp yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşma yapan Başkan Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür spor merkezlerini açmaya devam edeceklerini ifade etti. Büyükerşen “Belediyemizin görevlerinden biri de amatör sporlara destek olmak ve 7’den 70’e vatandaşlarımızın faydalanabileceği spor merkezleri açmak. Şirintepe’de açılışını gerçekleştirdiğimiz merkezde bunlardan biri. Bu merkezde özellikle çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlarımız spor ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde giderebilecekler.” dedi.

Konuşmaların ardından açılışı, ‘Spor merkezinin gerçek sahipleri’ dediği çocuklara yaptıran Başkan Büyükerşen, vatandaşlar ile birlikte merkezi gezerek bilgi aldı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, merkezin 700 metrekarelik bir alana kurulduğunu ve vatandaşların ücretsiz bir şekilde fitness, pilates, zumba, step-aerobik, taekwando, jimnastik, judo, masa tenisi, satranç ve halk oyunları eğitimleri alabileceklerini dile getirdiler. Merkeze vatandaşların yoğun bir ilgisi olduğunu belirten yetkililer, açılış yapılmadan 400’e yakın ön kayıt aldıklarını ve kayıtların devam ettiğini ifade ettiler.