TORUN: “YETMEDİ Mİ? DAHA KAÇ ÖĞRETMENİMİZİ, KAÇ CANIMIZI ŞEHİT VERECEĞİZ”  
21.07.2017
1347
Yazı Boyutu: A- A+
CHP HEYETİ, ŞEHİT ÖĞRETMEN NECMETTİN YILMAZ’IN AİLESİNİ YALNIZ BIRAKMADI

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “YETMEDİ Mİ? DAHA KAÇ ÖĞRETMENİMİZİ, KAÇ CANIMIZI ŞEHİT VERECEĞİZ”

16 Haziran’da PKK’lı teröristlerce alçakça katledilen şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesini CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Gümüşhane CHP İl Başkanı Bedri Ağaç, Bayburt CHP İl Başkanı ve partililerle birlikte ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun PKK Terörüne lanet etti. Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Yitirdiğimiz bu kaçıncı can. Daha kaç öğretmenimizi, kaç canımızı şehit vereceğiz. Aybüke öğretmenin acısını yüreğimize gömmeden, vatan ve millet sevgisiyle çırpınan gencecik bir öğretmenimizi daha mesleğine, sevdiklerine doyamadan kaybettik. Bu vahşice katliama, bu anaların, bu babaların yürekleri nasıl dayansın. Bu alçak, bu kahpe PKK terörüne lanet olsun.” dedi.

VATAN EVLATLARININ GELECEĞİ ELLERİNDEN ALINIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, CHP Milletvekilleri, il başkanları ve partililerle birlikte aileye taziyede bulunduktan sonra şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın mezarını da ziyaret etti. CHP Heyeti, şehit öğretmen Yılmaz’ın mezarına çiçek bırakıp, dualar okudu. Vatan evlatlarının geleceklerinin alçak ve hain saldırılarla ellerinden alındığını söyleyen Torun, “Derin bir üzüntü var içimizde. Hepimizin başı sağolsun. Necmettin öğretmene ve tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz.Nasıl katlanılır bu acıya. Bin bir emekle büyütüp, bu vatana bir öğretmen yetiştiren bu anaya, bu babaya Allah sabır versin. Vatan evlatlarımızın geleceği bir bir ellerinden alınıyor. Terörün ateşi hepimizi yakıyor. Ama en çok düştüğü yeri yakıyor. PKK saldırılarını kahpece devam ettiriyor. Bombaların nerede patlayacağı, terörün nerde, ne zaman, ne şekilde karşımıza çıkacağı belli değil. Memleket ateş yeri. Terör sıradanlaşmış. Şehit vermediğimiz gün yok. Elbette, ülkemizin huzur ve güvenliğine kasteden bu hain saldırıları gerçekleştiren bölücü terör örgütü mensupları, er ya da geç hak ettiği cezayı alacaktır. Terör örgütü ve onu destekleyenler, emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Ama bunu söylemek yetmiyor. İnsanlıktan çıkmış, haince, alçakça saldırılarını gerçekleştiren PKK terörünü, terörün her türlüsünü, terörden yarar umanları kınamak, lanetlemek yetmiyor. Herkes oturduğu koltuğun hakkını versin.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Torun, iktidarın yıllarca uyguladığı yanlış terör politikalarının sonucunu tüm toplumun acı bir şekilde ödediğini, şımartılan terör örgütlerinin Türkiye’nin başının belası olmaya devam ettiğini söyledi.

CHPnet

SİTELERİ