TORUN: “DİKTANIN EMİR ERLERİ İŞ BAŞINDADIR”  
15.06.2017
1221
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “DİKTANIN EMİR ERLERİ İŞ BAŞINDADIR”

 “DEVLETİN ÇATISI TEPEMİZE ÇÖKMEK ÜZEREDİR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yaptığı yazılı açıklamasında CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına “Diktanın emir erleri işbaşındadır. Kirli ve kanlı eller milletin vekilinin yakasına yapışmıştır” diyerek sert bir dille tepki göstererek, “Bu kir ve kan, demokrasiye, hukuka inanan hiç kimseye, hiçbir kuruma hele CHP’ye asla bulaşmaz. Biz bu kirli ve kanlı elleri, neler yaptıklarını iyi biliyoruz. Bu ellere alet olan sarayın yargıçları bugün yazarları, aydınları, milletvekilini saraydan aldıkları talimatla tutuklayıp hapse atarak gerçeklerin üstünü kapatabileceklerini sanıyorlar. Bunlar akıllarını yitirmişlerdir. Hukuk bitmiş, adalet çökmüştür. Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz. Sarayın önünde diz çöken yargı Devletin çatısını çökertmek üzeredir. Bunlar hukukun, adaletin temsilcisi değil, diktanın emir erleridir.” dedi.

 “BEĞENMEDİĞİ HERKES İÇERİ”

Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Sivil darbesiyle, yasamanın, yürütmenin ve yargının başına oturan Sarayın beğenmediği herkes içeri girecek, canını sıkan her şey yasaklanacaktır. Yürütmenin emriyle hareket eden, ağır hukuk ihlallerini olanca hızıyla gerçekleştiren yargının bundan sonra da haklıdan yana değil, iktidardan yana karar vereceğine şüphe kalmamıştır. Ne yaparlarsa yapsınlar, bizi yıldırmaya kimsenin gücü yetmez. Demokrasiyi, adaleti sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Bunu ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için yapacağız.” diyerek, herkesin yaptığının bedelini bir gün mutlaka ödeyeceğini söyledi.

 “ENİNDE SONUNDA LAHEY’E GİDECEKSİNİZ”

Torun açıklamasını şöyle tamamladı; “15 yıl boyunca Türkiye’yi yönetemeyenler, yoksulluğu, yolsuzluğu, haksızlığı millete reva görenler, OHAL ve KHK’larla demokrasiyi, özgürlükleri yok edenler ve her alanda ülkeyi karanlık mecralara sürükleyenler bunun bedelini elbet ödeyecekler. Başka bir ülkenin sınırlarından içeri silah ve mühimmat gönderip, halktan gerçekleri saklayıp, buna da sır diyeceksin, hukuksuzluğu ortaya çıkaranları, hiçbir suçu olmayanları da devlet sırrını açığa çıkarmaktan tutuklayıp, özgürlüklerini elinden alacaksın. Adının başına da Adalet koyacaksın. Yerin dibine batsın sizin adaletiniz de yargınız da. Bize gözdağı vermek isteyenler, “Ben bunu yanlarına bırakmam” diyenler bu yaptıklarının yanlarına kar kalacağını zannediyorsa çok yanılıyorlar. Suçlarının, günahlarının bedeli onları bekliyor. Eninde sonunda Lahey’e gidecekler.”

CHPnet

SİTELERİ