Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 11 İlçeye 11 Okul Projesi Kapsamında, Kapaklı’ya İsmet İnönü Okulu’nu Teslim Etti!  
17.03.2017
2450
Yazı Boyutu: A- A+

Büyükşehir Belediyesi Kapaklı İsmet İnönü İlkokulu Tekirdağ Valiliğine Teslim edildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 ilçeye 11 okul projesi kapsamında Kapaklı ilçesinde yaptırılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu yapılan törenle Tekirdağ Valiliğine teslim edildi.

Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer’in yanısıra İsmet İnönü’nün torunu Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile ilçe Belediye Başkanları, Genel sekreter Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Gürcün ile birçok davetlinin hazır bulunduğu devir teslim töreninde konuşan Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İsmet İnönü’nün torunu Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a Milli Eğitime verdiği destek için teşekkür ettiler.

 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da  "Ana projemiz olan 11 ilçeye 11 okul projesinde 3. Okulumuzu teslim ediyoruz. Çok kısa zamanda başladığımız 9 okulu teslim edeceğiz. 31 Mart tarihinde Marmara Ereğlisi  ilçesinde,  Nisan aynın ortasında da Saray’daki okulun temelini atarak önümüzdeki yıl tüm okullarımızı teslim etmiş olacağız. Bu okulu buraya yapmamızın amacı  Tekirdağ’ın eğitime olan ihtiyacıdır. En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Baktık ki  her yıl 35 bin nüfus artıyor 28 bini göç oluyor bu göçün de büyük bir bölümü Çerkezköy, Kapaklı ve Çorlu’ya oluyor. Onun için  Kapaklı’ya da böyle bir okulun olduğu aşikardır. Bu okulların en büyük özelliği Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu idealler ışığında eğitim yapmasıdır. O eğitim de Türkiye’nin geleceği aydınlık yüzüdür. Ne mutlu bize ki bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum anlayışına sahip bir dinin mensubu olmamız ne mutlu bize ki  Hayatta en Hakiki Mürşit İlimdir diyen Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün olmasıdır. Bu okula 1.2 İnönü muharebesi komutanı,  gururumuz, tapu senedimiz olan Lozan anlaşmasının lideri İsmet İnönü’nün adını vermekten dolayı  da bir kez daha gururluyuz. Bu hizmetlerimiz devam edecek vermiş olduğumuz tüm sözleri tüm projeleri hizmet süremiz içinde tamamlayacağız. Biz sadece hizmet için geldik. Kalan 2 yılda da hizmetlerimiz devam edecektir bu okulun hayırlı olmasını diliyorum " dedi.

Açılıştan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak diğer protokol üyeleri ve öğrencilerle beraber İzmir Marşını söylediler ve alkışlarla eşlik ettiler.

 Temeli 22 Ekim Nisan 2015 yılında atılan ve 2016-2017 eğitim öğretim yılında eğitime başlayan 40 derslikli  İsmet İnönü İlköğretim Okulu 6 Milyon 638 bin  liraya mal oldu.