GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “ORDU’NUN UMUTLARI BAŞKA BAHARA KALDI”  
28.03.2018
841
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “ORDU’NUN UMUTLARI BAŞKA BAHARA KALDI”

“TURİSTİK BİR GEZİ YAPMIŞTIR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Ordu ziyaretinin turistik bir geziden öteye gidemediğini söyledi. Torun yaptığı yazılı açıklamada, “Erdoğan’ın ve AKP’nin halka söyleyeceği ne bir sözü kalmıştır, ne de vereceği bir umut. Anlaşılıyor ki, kendisi de, partisi de yolun sonuna gelmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Sahil yolunda bütün reklam tabelalarını Erdoğan’ın afişleriyle, geçeceği güzergahları da bayrak, flama ve posterlerle donattılar, yolları asfaltladılar, devletin bütün imkanlarını seferber ettiler ama nafile, Erdoğan’ın ağzından Ordu’ya umut verecek, fındık üreticisinin yüzünü güldürecek, esnafın, gençlerin sorununu çözecek, bir tek kelime duyamadılar.”diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Ordu’ya yazık olduğunu söyledi.

“ORDU’NUN UMUTLARI BAŞKA BAHARA KALDI”
Erdoğan’ın Ordu ziyaretinin hayal kırıklığıyla sonuçlandığını söyleyen Torun, Ordu’nun; fındığı için müjde beklediğini, organize sanayi bölgesinden limanına, Çevre Yoluyla birlikte tüm yollarından, Üniversite hastanesine, tarihi bile verilemeyen Şehir Hastanesine dair duymayı umduğu açıklamaların hiçbirini duyamadığını ifade etti ve “Erdoğan’ın söylemleri devletin rutin işlerini anlatmaktan öteye geçememiştir, Ordu’nun umutları ne yazık ki başka bahara kalmıştır.” dedi.

“BOŞ LAFLAR BUNLAR”
“En fazla oy aldığı ilçelere kuru bir teşekkür ediyor, 2019’de rekor bekliyormuş, Çaybaşı’na, Kumru’ya, Korgan’a, Çatalpınar’a bir fabrika mı kuruldu, bir yatırım mı yapıldı da, biz mi göremedik, hangi hizmet geldi, vatandaşın hangi sorunu çözüldü, biz mi bilmiyoruz” diyen Torun, Ordu’nun artık boş laflara karnının tok olduğunu, Erdoğan’ın ve AKP’nin 2019’da Ordu’lulardan gerekli cevabı alacağını söyledi.