CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ORDU MİLLETVEKİLİ SEYİT TORUN’UN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI  
11.05.2017
1009
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ORDU MİLLETVEKİLİ SEYİT TORUN’UN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Engelliler Haftasını kutlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, insanlar eşit hak ve özgürlüklere sahip olarak doğduklarını, çağdaş dünyada saygın bir konumda yer almanın temel koşulunun da bireylerin mutluluğunu, refahını esas alan prensiplerle yürütülen bir devlet anlayışından geçtiğini belirtti. Çağdaş bir devletin en önemli görevlerinden birinin, hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm bireylere insanca yaşayabilecekleri ortamı sunmak, yaşam koşullarının iyileştirmek ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak düzenlemeleri sağlamak olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Sosyal devletin ilkesi engelli-engelsiz tüm yurttaşların sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam sorunlarının çözülmesi, sosyal haklarının güvence altına alınmasını gerektirir. “Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır” düşüncesini aklımızdan çıkarmamalıyız. Engelsiz bireylerin, engelli bireylere karşı anlayış ve hoşgörüyle yaklaşmaları son derece önemlidir. Engellilerin özgüvenlerini kazanmalarına ve toplumsal yaşamda daha üretken bir rol üstlenmelerine yönelik düzenlemeleri yapabilirsek, onlara sağlıklı ve mutlu bir yaşamın kapılarını da açmış oluruz.” dedi.

CHP olarak engelli yurttaşlarımızın sosyal haklardan en kapsamlı biçimde yararlanmaları her zaman önceliğimiz olmuştur ve olmaya devam edecektir. Hepimizin onlara sahip çıkması gerekiyor. Onların yaşama daha sıkı bağlanmaları için bizlerin ilgisine ve desteğine ihtiyaçları var. Başta devlet olmak üzere, tüm yurttaşlarımızdan sivil toplum örgütlerine kadar hepimize görev ve sorumluluk düşüyor. Bu duygularla, Engelliler Haftası’nda tüm yurttaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.” dedi.

CHPnet

SİTELERİ